سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۱

خبر خوان موضوعی موسیقی

 

 

خبر خوان موضوعی موسیقی

RSS یا خبر خوان  چیست ؟

مخفف Rich Site Summary به معني " چکيده سايت " يا " مختصر و مفيد سايت " است و به شما امکان مي‌دهد تا از آخرين خبرها و عناوين سايت و يا وبلاگهاي مورد علاقه خود با خبر باشيد، بدون آنکه نيازي داشته باشيد به آنها سر بزنيد.

کاربردهاي اصلي RSS دو مورد زير هستند: - نمايش تازه‌ترين عناوين وب‌سايت‌هاي ديگر در وب‌سايت خود و يا بالعکس ( اشتراک مطالب جديد) - دريافت جديدترين مطالب سايت‌هاي مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهاي ويژه ( وبگردي با کارآيي بيشتر)

بدون وجود RSS شما بايد هر روز سايت هاي مورد علاقه خود را را چک کنيد تا بتوانيد از تازه هاي آنها با خبر شويد. اما با اين تکنولوژي ، شما ، RSS چندين سايت را در يک برنامه  خبر خوان در کنار هم مي بينيند و تايتل نوشته هاي اخير سايت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده ميکنيد

RSS Reader چيست؟ RSS Reader يک نرم‌افزار RSSخوان الکترونيکي است. اکنون نرم‌افزارهاي بسياري در اين زمينه وجود دارند که مي‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگي مرورگرهاي اينترنتي نيز به سيستم RSSخواني الکترونيکي مجهز شده‌اند. از نرم افزار هاي RSS خوان ميتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد.

منبع خبر : ویکی پدیا